TÜÜPSED JA ERILAHENDUSEGA TREPID

AS Betoneks valmistab treppe vastavalt standardite EVS-EN 14843:2007 “Betoonvalmistooted.Trepid” ja EVS-EN 13369 “Betoonvalmistoodete üldeeskirjad” nõuetele.
Trepil pole tänapäeval ainult funktsionaalne ülesanne, vaid on ka keskne sisekujunduslik element. See tähendab, et püütakse luua interjööriga sobivat ja kaunistavat treppi. Võib arvata, et raudbetoonist ei ole võimalik teha saledat ja õhulist treppi, kuid nüüd on välja töötatud erineva kandekonstruktsiooniga treppide tüüpe, mis on väga saledad ja kenad. Trepid on saadud saledaks kasutades keskset kandvat tala, millele kinnitatakse raudbetoonist astmeplaadid. Samasugune idee on levinud ka keerdtreppide konstruktsioonides.

AS Betoneks valmistab monteeritavaid treppe ja trepielemente vastavalt tellija projektdokumentatsioonile.

Trepielementide betooni omadused vastavad standardi EVS-EN 206-1 “Betoon. Spetsifitseerimine, toimivus, tootmine ja vastavus” nõuetele.
Sarrustamiseks kasutatakse armatuurterast, mis vastab standardi EVS-EN 10080 “Betooni sarrusteras. Keevitatav sarrusteras” nõuetele.

Valmistavate treppide tüübid:
Sirged kesktalaga trepid (kandev tala + talale kinnitatavad astmeplaadid)
Sirged umbtrepid
Umb-keerdtrepid
Keskpostiga keerdtrepid (tüüpsed elemendid)
Astmeplaatidest moodustatavad trepid (tüüpsed ja erilahendusega elemendid)

Valmistavate treppide viimistlemise võimalused:
Terashõõrutud pind
Vormipind
Rullipind

Kasutatavate astmeplaatide viimistlemise võimalused:
Terratso
Pesubetoon
Vormipind

Projekteerimine (lähteandmed)

Tellijalt vajalikud lähteandmed projekteerimiseks ja nõustamiseks: Kujujoonis, normatiivsed koormused, vajalik tulekindlus, toesõlmed, ühendusdetailid ja nende asukohad.

Sirge kesktalaga trepi näidis

Konstruktsioon: kandev kesktala ja konsoolsed astmeplaadid. Astmeplaatide pealis- ja külgpinnad: mosaiikbetoon, pesubetoonpind või sile vormipind. Kesktala tõstetakse elemendi otstes olevatest tõsteaasadest või astmetes olevatest sisekeermega hülssidest. Trepi käsipuud kinnitatakse astmeplaadi otstes olevatesse sisekeermega hülssidesse M10.

 

Kesktala astme laiust, astme kõrgust ja tõusude arvu ning trepi laiust võib vabalt muuta.

Sirge umbtrepi näidis

Trepiastmete pind: sile vormipind, või hõõrutiga töödeldud pind. Trepimarsse tõstetakse elemendi otstes olevatest tõsteaasadest või astmetes olevatest sisekeermega hülssidest.

Astmeplaatide esi- ja pealispinnad:

Terratsobetoon, sile vormipind, pesubetoon või segavariant.